Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо

В Україні з’явилася перша і поки єдина професійна автоматизована система «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо». Ця інформаційно-бібліотечна система є одним з інструментів реалізації Всеукраїнського проекту «Інформаційне забезпечення загальноосвітнього навчального закладу». Нова розробка відкриває великі перспективи перед освітянськими закладами, що створює основу для реформування та розвитку української середньої освіти в напрямку зміни її якості.

Згідно з наказом МОН України від 05.08.2014 № 900 «Про проведення всеукраїнського експерименту за інноваційним освітнім проектом «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» організатори проекту запрошують бажаючих до модельної групи. Системі «ШБІЦ-інфо» надано гриф Міністерства освіти і науки України «Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах» (лист ПТЗО № 14.1/ 12-Г-142 від 19.02.2014 р.).

Програма експериментальної роботи за проектом розроблена до 2017 року.

Міський методичний кабінет, ШСШ №1, ШНВК:СШ-ліцей, Шосткинська гімназія беруть участь в експерименті з 2016 року.

Авторами ініціативи є ІІТЗО (Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, зараз це Інститут модернізації змісту освіти) та УкрІНІ (Український інститут нормативної інформації). Автор проекту та керівник творчої групи Зражевський Юрій Михайлович, заступник директора УкрІНІ.

Ця система включає в собі:

- підсистему «Навчальний процес» – навчальну, фахову, організаційну інформацію;

- підсистему «Виховний процес» – виховну, пізнавальну, фахову, організаційну інформацію;

- підсистему «Адміністративне управління школою» – організаційну інформацію;

- підсистему «Бібліотечно-інформаційного обслуговування» – для користувача.
Кожний каталог має два макети пошуку: систематичний і алфавітний.
Пошук інформації є автономним, тобто дає можливість використовувати електронну систему без наявності інтернету як телекомунікаційного засобу.
Робочі каталоги містять тексти документів.

Порядок роботи з ІФ такий:

- пошук документів здійснюється за об’єднаним каталогом. З отриманого списку бібліографічних описів вибираються описи потрібних документів;

- далі за кожним бібліографічним списком визначається рік публікації документа, а відповідно і робочий каталог, у якому міститься його текст;

- звернувшись до робочого каталогу користувач знаходить інформацію і може виконувати з нею дозволені системою дії.

У тексті електронної версії розміщені інформаційні, проектні та експлуатаційні документи, які будуть корисними і необхідними для детальнішого ознайомлення із системою «ШБІЦ-інфо», журналом ІФ, системою ІФ.
Документи допоможуть користувачам у практичній роботі з електронною бібліотекою.
Найважливіша риса сучасного вчителя – уміння та бажання вчитися, не задовольняючись досягнутим й завжди шукати в житті нове. І система «ШБІЦ-інфо» надасть їм цю можливість, а бібліотека стане інформаційним «мостиком» між вчителем та учнем.

Створюються Всеукраїнські бази даних навчально-методичних розробок «Методика» та учнівських творчих робіт «Навчання»; «Читання», який представлений автоматизованою системою наставництва у дитячому читанні, клуб авторів електронної бібліотеки «Вчимося самостійно» (учасники клубу – учні).

Український інститут нормативної інформації, Інститут модернізації змісту освіти пропонують приєднатися до участі у Всеукраїнському експерименті за інноваційним освітнім проектом «Шкільна бібліотека «ШБІЦ-інфо».

Для стимулювання і заохочення партнерів до співпраці учасникам експерименту встановлюється головний інформаційний фонд бібліотеки безкоштовно.

Складові системи:

- інформаційний фонд (Навчальні, організаційні, управлінські, фахові документи. Предметний і адресний пошук. Вся попередня база, починаючи з 2011 року, встановлюється лише раз);

- нові надходження (Щомісячна поставка нових документів для поновлення Інформаційного фонду. Обсяг 180-200 документів. Надходить на компакт-диску).

Форма випуску:

Періодичне видання, кожне з яких має друковану і електронну частини. У друкованій частині Інформаційного фонду подаються інструктивні документи, в електронній – повнотекстова інформаційна база документів.

У друкованій частині Нових надходжень публікуються анотації нових документів, додається два експозиційні комплекти: «Бібліотечний вісник» та «Інформаційний порадник». Електронна частина містить повні тексти документів для ознайомлення та оновлення (доповнення) Інформаційного фонду.

Експлуатаційні переваги:

- відсутня потреба в Інтернеті,

- автономність системи, можливість індивідуального використання,

- мінімальні вимоги до оснащення і характеристик комп’ютера,

- звичний спосіб поставки – періодична передплата,

-доступна вартість.

Кiлькiсть переглядiв: 285

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.